Kütüphane


KÜTÜPHANE

Fenerbahçe Üniversitesi ‘Kütüphane ve Yenilikçi Öğrenim Merkezi’ bilgiye erişimde yenilikçi yaklaşımlar sunabilecek alt yapı olanaklarına sahip olarak 2019 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.
Merkez, 21.Yüzyılın  değişen  beklentilerini karşılayabilecek yeni olanaklarla hizmetlerini geliştirmeyi kendisine misyon edinmiştir. Kütüphaneler, yüksek öğrenim ekolojisinin doğal bir bileşeni olmuştur. Uluslararası yüksek öğrenim öğrencilerine artık her yerde öğrenmeyi ve çalışabilmeyi, öğrenim materyallerine sürekli erişim ve işbirliğine dayalı öğrenme alanlarına ulaşmayı vaat ediyor. Geleceğin  kütüphaneleri artık, çeşitli dokunmatik ekran yüzeyleri, artırılmış gerçeklik ve akıllı cihazlar kullanarak bilgiye erişimde  ziyaretçilerine yeni  imkanlar sunabilmektedir.

Merkezimiz  bu bakışa  sahip olup, temel hizmetlerinin yanısıra katılımcı akademik kütüphane örneği olarak makerspace alanı, toplu iletişim merkezleri  oluşturarak uluslararası düzeyde hizmetlerini geliştirmektedir.
Üniversitenin tüm programlarını destekleyen bilgi kaynaklarına Merkezimiz aracılığıyla erişiminiz mümkündür.

https://catalog.fbu.edu.tr

Hakkımızda

Sık Sorulan Sorular


Son Güncellenme Tarihi

07 Temmuz 2022 Perşembe 14:35:34
Kullanım Haritası

İletişim

Atatürk, Metropol İstanbul, Ataşehir Blv., 34758

Ataşehir/İstanbul


Sosyal Medya Bağlantıları

Web sitemizde gezinme deneyiminizi iyileştirmek, size kişiselleştirilmiş içerik göstermek, web sitesi trafiğimizi analiz etmek ve ziyaretçilerimizin nereden geldiğini anlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanıyoruz.
Daha fazla bilgi için lütfen Çerez ve Gizlilik Politikası sayfasını gözden geçirin.
Tamam
Başa Dön